Mohu si jako člověk z ulice přijít kutit do prototypové dílny, kde se nápady mění ve skutečnost?
Prototypová dílna je určena zejména studentům středních a vysokých škol. Poskytováním prostor chceme podpořit hlavně mladé nadějné inovátory k nastartování jejich projektu bez velkých počátečních investicí do technologií. Vždy se snažíme ale vycházet vstříc i zájemcům, kteří si třeba potřebují něco jen jednorázově vytisknout. Dílna je navíc zdarma přístupná všem členům coworku.
Jak vlastně vypadalo stěhování SIT Portu? Už si vaši klienti zvykli, že jste jinde? Jak jste s prostorem spokojení?
Stěhování šlo překvapivě v pohodě. Troufnu si říci, že všichni si už zvykli hlavně proto, že přesun jsme komunikovali opravdu dlouho dopředu a všichni členové komunity se už dlouho těšili, že za námi budou nově chodit právě do TechToweru. My jsme s prostorem maximálně spokojeni a myslíme, že už to bude jen lepší.
Proměnila se s přesunem i vaše komunita?
Spíše bych řekl, že narostla o spoustu dalších zajímavých lidí z mnoha různých oborů. Ať už jde o zkušené matadory sedící v kancelářích, nebo digitální nomády z coworku. Když k tomu přidáte mladé nadšence a studenty, kteří doteď tvořili největší část naší komunity, dohromady dostanete opravdu zajímavou komunitu, plnou nadšení a zápalu pro věc, ale i dlouholetými zkušenostmi s byznysem. Všichni tito lidé se teď na našich společných akcích propojují a inspirují navzájem.
V areálu je k dispozici také školka, je to tak? Kdo všechno ji může využívat?
Je to tak, v přízemí zrekonstruované vily se nachází školka, která je odloučeným pracovištěm 38. mateřské školy v Plzni, platí pro ni tedy stejná pravidla jako pro ostatní školky na Slovanech.
Co všechno ještě máte v plánu?
Co se týče TechToweru, plánů je teď opravdu hodně. Máme hodně zajímavé, ale tajné plány pro 7. patro TechToweru. Na těch teď usilovně pracujeme. Nyní je v těchto prostorech galerie, ve které vystavujeme archivní snímky poskytnuté Archivem Plzeňského Prazdroje. Určitě budeme dále pokračovat s IoT Akademií, během které už vznikla spousta zajímavých projektů a rádi bychom v listopadu uspořádali druhé kolo e-sportového turnaje, do kterého se minulý rok přihlásilo více než 220 lidí. Věříme, že letos v prostorech TechToweru bude mít turnaj ještě větší šťávu.
Jaké další akce vás čekají?
Nejblíže před námi je festival Inovujeme Plzeň, který bude probíhat 2. a 3. června. Je to takový vrchol naší sezóny, a proto mu teď věnujeme nejvíce pozornosti. Představí se na něm opravdu velké množství zajímavých společností a spíkrů, kteří budou prezentovat své dosavadní zkušenosti ze světa byznysu. Bude tu například Jaroslav Beck, zakladatel dnes už nejúspěšnější hry pro virtuální realitu – Beat Saber, nebo Horst Burbulla, který za svoji práci s kamerovými jeřáby získal dokonce Oscara. No a z dalších velkých akcí všechny můžu pozvat například na hackathon se Švýcarskou ambasádou na konci června nebo na příměstský tábor s tématem chytré bydlení, kde si děti budou moci navrhnout a postavit vlastní chytrý dům snů. Dalších vrcholem tohoto roku - na který se já osobně moc těším - bude 2. ročník podzimního marketingového hackathonu. První ročník byl opravdu povedený, takže dvojku bych určitě doporučil všem nadšencům do marketingu z jakýchkoliv pozic a úrovní marketingových dovedností.
Na co jsem se nezeptala, ale bylo by fajn zmínit?
Možná bych ještě zmínil bohatou historii budovy TechToweru. Původně se totiž jednalo o nejmodernější pivovar Rakouska-Uherska, ze kterého se již po 20 letech fungování staly sklady Plzeňského Prazdroje a po 2. světové válce dokonce opravna tanků. Po detailech z historie budovy pátráme s panem architektem Pavlem Domanickým, a jakmile budeme mít ucelený obrázek, převedeme ho do historického průvodce TechTowerem.