Úkolem soutěžních týmů bylo zkonstruovat robotické vozítko, prezentovat ho před porotou v anglickém jazyce a projet s ním v co nejkratším čase vymezenou dráhou. Do dráhy byl vložen neosvětlený tunel a následně vyvýšenina s povinností vozítko zpomalit při nájezdu a při sjezdu zrychlit. Vozítko přepravovalo kelímek s odměřeným množstvím vody, kterou nesmělo rozlít.
"Dráha byla pro mezinárodní kolo soutěže navržena náročná, soutěžící museli prokázat opravdu kvalitní znalosti a na soutěž se dobře připravit. To se povedlo nejlépe studentům chorvatské technické školy, kteří nasbírali z celkových dvanácti ocenění hned devět," říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc a dodává: "Soutěžící mohli navíc získat ocenění také například za design vozítka v soutěži kreativity, kde byly hodnoceny třeba kapotáž vozítka, ochrana elektroniky před vodou nebo zajímavé osvětlení."
Nejúspěšnějšími soutěžícími byli studenti školy Tehnička škola Daruvar, chorvatského regionu, kde žije vysoké procento obyvatel s českými kořeny a dokonce mají svého zástupce v chorvatském parlamentu. Studenti z Plzeňského kraje jezdí do daruvarských škol na výměnné pobyty. Plzeňský kraj – odbor školství mládeže a sportu KÚPK - v oblasti školství velmi aktivně spolupracuje právě s touto oblastí. Nově také chce kraj rozvíjet spolupráci především v oblasti školství a vzdělávání také s tureckou Bursou, jejíž zástupci u příležitosti robotické soutěže navštívili Plzeňský kraj.